Recenzja Dueta - Positive Feedback
Autor: John Zurek

PS Audio Duet Power Center to produkt o uczciwej cenie, który oferuje wyjątkowe brzmienie. Doszedłem do tego wniosku bardzo szybko, jak tylko użyłem Dueta w połączeniu z kilkunastoma komponentami. Niepotrzebne komplikowanie sprawy nie ma sensu. Duet jest prosty – mała skrzynka z czterema gniazdami [w Europie są dwa gniazda – przyp. tłum.] w dwóch osobno izolowanych strefach i gniazda IEC do podłączenia wysokiej jakości kabla AC, którym urządzenie będzie zasilane z gniazda w ścianie.

Według PS Audio Duet jest pierwszym na świecie pasywnym urządzeniem, które oferuje prawdziwą ochronę przeciw przepięciom i fantastyczne filtrowanie przy zachowaniu niewielkich rozmiarów urządzenia. Nie jestem pewien co do pierwszeństwa, ale co do filtrowania i ochrony to się zgadzam.

Technologia Crystalline zapewnia Według PS Audio najwyższy poziom filtrowania na świecie. Poprawia brzmienie podłączonego sprzętu i tworzy bezpieczne, pozbawione szumów źródło prądu zarówno dla zastosowań audio, jak i wideo. (...)

Uwielbiam zmyślny kształt Dueta – nie jest on kanciastą skrzynką, ale jest płaski na szczycie, a zaokrąglony z tyłu. Można z łatwością położyć go na półce lub stoliku, a gdy się go położy na podłodze, można umieścić go płasko, a można pod kątem 45° do ściany. Świetne rozwiązanie w przypadku niewygodnych sztywnych kabli.

Interesującą cechą są IsoZones – indywidualnie izolowane strefy opracowane, aby izolować różne rodzaje sprzętu, takie jak urządzenia analogowe, cyfrowe i wideo.

Początkowo szukałem rozwiązania problemu zasilania monobloków, które otrzymałem do testu. (...)

Co usłyszałem? Po pierwsze, gdy przyłożyłem ucho do tweetera szum był znacznie cichszy. Przy użyciu Dueta z róznymi innymi komponentami poprawiały się podobne aspekty brzmienia – scena poszerzała się i pogłębiała, zmniejszała się ilość szumów. Duet łagodził szorstkość góry, która od czasu do czasu się pojawiała. Całość prezentacji stawała się łatwiejsza do słuchania i mniej męcząca. Nie zauważyłem żadnej utraty dynamiki. Przciwnie – wydawała się łatwiejsza do wychwycenia.

Na szczęście nie miałem żadnych przeciążeń, więc muszę przyjąć, że Duet spełniłby swoje zadanie obrońcy mojego drogocennego sprzętu.

(…)

Oto, czym charakteryzuje się Duet:

  • redukuje szum pochodzący z sieci

  • posiada cztery gniazda do podłączenia urządzeń

  • poprawia głębię i klarowność sceny dźwiękowej

  • sprawia, że dźwięk jest mniej męczący

  • zapewnia sprzętowi prawdziwą ochronę przeciwprzepięciową i przeciwprzeciążeniową – w ekstremalnych sytuacjach po prostu odcina dopływ prądu do urządzeń

  • można go umieścić gdziekolwiek, nawet pod kątem 45°

  • doskonały dla monobloków i głośników wymagających prądu, jak elektrostaty, a także do subwooferów

Jeśli myślisz poważnie o ochronie swojego systemu i poprawie jego brzmienia, Duet (lub jego większy brat Quintet) jest dla ciebie. Duet jest zdecydowanie lepszy od mojego kondycjonera Monster HTS 200 w zbliżonej cenie. W zależności od twojego systemu i jakości zasilania w twoim pokoju Duet może być jedynym kondycjonerem jakiego będziesz potrzebował. W swojej cenie Duet jest jednym z najlepszych urządzeń filtrujących jakie znam, a w dodatku zapewnia prawdziwą ochronę prądową. Rekomendacja.