Recenzja Power Planta - 6moons
Recenzenci: Marja Vanderloo & Henk „Longbeard” Boot

(...)

Power Plant Premier [w stosunku do swojego poprzednika P1000] bazuje na zupełnie nowej koncepcji. Potrafi dostarczyć zregenerowany prąd o mocy 1500 W – to o 50% więcej od poprzednika. Poza tym robi to z 85% wydajnością termiczną. Jest chłodny w czasie pracy i bezpieczny dla środowiska. (...) Urządzenie umieszczone w pobliżu sprzętu audio nie narzuca się swoim wyglądem. (...)

Świeżo po wyjęciu z pudełka PPP potrzebował trochę czasu na wygrzewanie. W tym czasie dokonywaliśmy pobieżnych odsłuchów w czasie sprzątania, czy pracy. Po kilku dniach przyszedł czas na poważne sesje odsłuchowe. Po odsłuchach poprzednika P1000 wiedzieliśmy czego się spodziewać – łagodności, czarnego tła, szczegółów i emocji. (...)

Wielkim plusem okazała się wygoda posiadania pilota. W większości przypadków do naszego lampowo „zorientowanego” systemu pasowała najlepiej opcja MultiWave. Zastosowanie CleanWave zapewniło z kolei całkowitą eliminację wpływu pól magnetycznych. Rozpoczęlismy codzienne odsłuchy. W przemysłowym portowym mieście takim jak Rotterdam napiecie prądu zmiennego w gniazdkach waha się pomiędzy 217 a 235 V. Przy braku filtrowania całkowitych zniekształceń harmonicznych ich poziom sięgał 4%. Power Plant ustabilizował napięcie na poziomie 230 V, a THD zmiejszył do 1,5%.

W nocy parametry tylko nieznacznie się poprawiły, sygnał z Power Planta pozostał natomiast niezmącony i stały. (…)

Zasilanie czystym prądem sprawia, że słuchanie staje się naprawdę przyjemne. Muzyka płynie w sposób niewymuszony i lepiej wyrównany. Odsłuchy stają się mniej męczące, bo mózg nie musi filtrować niepotrzebnych „dodatków” i „mgiełek”, które są zazwyczaj obecne w muzyce. Słuchanie muzyki staje się bardziej relaksujące i można wyłowić więcej muzycznej treści i emocji. Jak to zwykle bywa po wyeliminowaniu tego, co przeszkadza w systemie audio, obraz dźwiękowy staje się pełniejszy. Drobne szczegóły nie są już przyciemnione, a obraz (zarówno dźwiękowy jak i wizualny) jest mniej sztuczny i bardziej płynny. (…)

Power Plant Premier pozwala wyeliminować zanieczyszczenia sieci w większym stopniu niż wcześniej. (…) Przy jego umiarkowanej cenie i niewątpliwych zaletach praktycznych można się spodziewać, że stanie się rynkowym bestsellerem PS Audio.