Recenzja Grado SR325e z portalu cnet.com

SR325e to szczytowy model Grado z Serii Prestige, który uległ unowocześnieniu w 2014. Ich dźwięk jest jednym z najbardziej otwartych w swoim przedziale cenowym, ogólnie są to imponujące słuchawki.

SR325e - cnet.com [1]

Brooklyńskie Grado buduje większość swoich produktów na miejscu, w zakładzie. Od lat nie zmieniono formy projektu wizualnego słuchawek, podobnie jak nauszników o kształcie opon, które wywierają nieco większy nacisk na zewnętrzną stronę ucha. Ich mniejsi bracia SR80e z płaskimi nausznikami są znacznie wygodniejsze. SR80e są też znacząco lżejsze, co SR325 wynagradzają lepszą jakością wykonania. […]

Jak wszystkie otwarte słuchawki Grado SR325 nie tłumią zewnętrznych hałasów, a oprócz tego grają również w kierunku otoczenia, więc nie są to optymalne słuchawki dla podróżujących, czy pracujących w otwartym biurze. [...] Patrząc na przemysłowej jakości przewód oraz wtyk można odnieść wrażenie, że zostały zaprojektowane raczej do domowych odsłuchów aniżeli do korzystania w podróży (prawdopodobnie nie uda się ich również wpiąć do gniazda słuchawkowego smartfona umieszczonego w osłonce).

SR325e - cnet.com [2]

Brzmienie

Słuchawki Grado są dobrze znane z pasjonującego dźwięku, a SR325e właśnie podniosły poprzeczkę jeszcze wyżej. W porównaniu do poprzednich generacji Grado z serii Prestige nowy model łączy energię z bogatszą i pełniejszą równowagą tonalną. Dzięki otwartej budowie scena stereo jest znacznie bardziej przestrzenna i szersza niż w konkurencyjnych słuchawkach zamkniętych: Sennheiser Momentum, Beyerdynamic T 51p, oraz Bowers & Wilkins P7. SR325e to słuchawki bardziej bezpośrednie, jaśniejsze i bardziej szczegółowe od w/w modeli. Bas SR325e nie jest jednak już tak pełny. Jeżeli pożądasz słuchawek obfitujących w bas, te nie są dla Ciebie. […]

SR325e - cnet.com [3]

Wnioski

W skrócie Grado SR325e to wspaniałe słuchawki, o czystym, dynamicznym i otwartym dźwięku. Nie są to jednak słuchawki dla miłośnika basu. Pomimo tego będzie Ci ciężko znaleźć słuchawki w tej cenie, które zagrają bardziej przejrzystym i przestrzennym dźwiękiem stereo.

David Carnoy & Steve Guttenberg - cnet.com, 30 Lipiec 2014