River jest podstawowym kablem z oferty VDH, który wyposażono w przewodniki wykonane w technologii 3T (skrót od True Transmission Technology). Na stronie producenta można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na jej temat, w skrócie można się tam dowiedzieć, że technologia ta jest trudna do skopiowania, łatwa w produkcji, a przewodnik można umieścić w szeregu różnych izolacji. Dźwiękowo „bardzo stabilna struktura amorficzna” jest korzystna ze względu na brak skłonności do utleniania.

River jest produkowany w izolacji Hulliflex 3, która jest gumowa w dotyku i bardzo dobrze tłumi wibracje. Wewnątrz izolacji ukrywa się 19 żył przewodnika oraz posrebrzany ekran miedziany. Wtyczki są wysokiej jakości dzięki czemu imponują i przewyższają pod tym względem wiele kabli konkurencyjnych z analogicznego pułapu cenowego.

Odkryłem, że River ma bardzo czyste, żwawe i otwarte brzmienie, dzięki któremu jest on tak muzykalny. Kabel ten nie wysila się nadmiernie przy rekonstrukcji dźwięku i nie usiłuje odkryć każdego ostatniego szczegółu czy detalu. Zamiast tego oddaje on ogólny klimat, jaki miał miejsce na wydarzeniu muzycznym.

Fluorescent autorstwa Pet Shop Boys przekazał z wielką werwą i potężnym basem synkopującym wspaniale z talerzami. Odtwarzany dźwięk klawiszy był duży, ciepły, śmiały i przekazywał dramatyczność utworu wspaniale. Bardziej aktualne wykonanie Czterech pór roku Vivaldiego pokazało gładką naturę kabla, która zezwalała muzyce płynąć swobodnie z ledwie zauważalną kompresją czy podbarwieniami biorąc pod uwagę umiarkowany koszt kabla. Muzyka ma przyjemne, organiczne brzmienie, które odróżnia ten kabel od podobnie wycenionej konkurencji wysilającej się by spłodzić szczegóły, i nie nadążającej za fabułą muzyczną. Jest to bardzo zrównoważony i wysoce wyspecjalizowany wykonawca, który reprezentuje wielką wartość. Warto go posłuchać. -HiFi Choice