PS1000

Grado jest jedną z najstarszych firm produkujących hi-fi w Ameryce. […] Ich słuchawki nadal mają słynną retro stylistykę i według nas PS1000 będące przedmiotem tej recenzji są najlepiej wyglądającymi i najlepiej grającymi słuchawkami Grado, jakie do tej pory zostały wyprodukowane. Równocześnie są to jedne z najlepszych słuchawek, jakich kiedykolwiek słuchaliśmy. 

Projekt i cechy

Wszystkie high-endowe słuchawki Grado posiadają drewniane lub metalowe kubki, a w przypadku omawianych PS1000 jest to połączenie obu z tych materiałów. Przetworniki tych słuchawek są przytwierdzone do siebie bez pomocy jakichkolwiek metalowych zaczepów do mahoniowych pierścieni, które następnie łączą się z metalowym pierścieniem. kombinacja drewna i metalu nie jest typowa, jednak wygląda na to, że dzięki niej słuchawki produkują znacznie bardziej naturalny dźwięk. Kubki PS1000 sprawiają nieodparte wrażenie solidności – pożądanej cechy w przypadku kolumn głośnikowych oraz  jak widać również słuchawek.

Przetworniki PS1000 nie wyglądają inaczej od tych, które są montowane w innych high-endowych modelach Grado, jednak producent twierdzi, że są unikalne dla tego modelu. Są to słuchawki otwarte, więc z łatwością można usłyszeć w nich dźwięki otoczenia czeg naturalnie nie można uznać za wadę.

Pokryty skórą pałąk jest atrakcyjnym wykończeniem projektu. Podczas, gdy słuchawki te są stosunkowo ciężkie to wcale nie obciążają nadmiernie uszu. Nauszniki z czarnej pianki o kształcie misek mogą być wymienione przez użytkownika. Ogólnie PS1000 są najwygodniejszymi słuchawkami Grado jakie mieliśmy przyjemność testować.

Półtora metrowy ośmioprzewodnikowy kabel jest nieco grubszy i plastyczniejszy od tych do których przyzwyczaił nas Grado. Kable biegną do każdej słuchawki z osobna, a wtyk jack pokryty jest złotem. W zestawie również dołączony jest cztero i pół metrowy przedłużacz oraz adapter minijack.

Zanim zgłębimy szczegóły brzmienia PS1000 chcielibyśmy wytknąć, że słuchawki Grado od modelu SR80i aż do najwyższego modelu dzielą się firmowym brzmieniem. Są ekscytujące i dynamiczne. PS1000 również posiadają te cechy, jednak są bardziej wyrafinowane, słodsze i solidniej zaprojektowane.[…]

Grado RS1i były naszymi słuchawkami referencyjnymi przez wiele lat, więc znamy ich dźwięk dobrze. Słuchając naprzemiennie PS1000 i RS1i różnice można podsumować jednym słowem: skala. ChoćRS1i są doskonałe, to są grają nieco bardziej „ w głowie”.  Scena stereo jest znacznie szersza i bardziej przestrzenna w PS1000. Wymiarowość RS1 jest bardziej płaska, no i ten bas. Tak, w przypadku PS1000 jest go więcej jeżeli chodzi o jakość, głębię i teksturę jak nigdy wcześniej. Słuchając jakiegokolwiek porządnie nagranego akustycznego jazzu byliśmy znacznie bardziej świadomi wkładu muzyka obsługującego kontrabas.

Góra również jest w nich bardziej rozdzielcza i przejrzysta. Cymbały dźwięczą i są bardziej obecne z PS1000. Zamiast jednak próbować je opisać za pomocą różnych przedziałów częstotliwości łatwiej będzie po prostu stwierdzić, że całe pasmo przenoszenia jest znacznie lepiej brzmiące od czegokolwiek, co wyszło do tej pory z fabryki Grado.[…]

Finally, we connected the PS1000 to our iPod to check out some uncompressed and lossless digital music. Hearing that kind of sound quality from the iPod was really pretty amazing.

Sprawdziliśmy jeszcze PS1000 na wyjściu iPoda na muzyce cyfrowej, bezstratnej. To co usłyszeliśmy ze zwykłego iPoda było po prostu niesamowite. […] - Steve Guttenberg