Nazwa Grado nie jest obca audiofilom I jest to nazwa, która zasługuje na uznanie wśród szerszej publiki. Wszystko to z powodu oferty szanowanych wkładek oraz wysokiej jakości słuchawek w tym atrakcyjnie wycenionych modeli jak SR80i.

SR80i jest konstrukcją nauszną, otwartą, co oznacza, że nie izolują w pełni od dźwięków otoczenia. Słuchając głośno dźwięk będzie słyszalny przez osoby z otoczenia. Stylistycznie – dużo czarnego w tym: kubki słuchawek, nauszniki, kabel oraz pałąk, który jest elastyczny i który reguluje się za pomocą przesuwanych po drucie kubków słuchawek.

Pasmo przenoszenia SR80i mieści się między 20 a 20000Hz, natomiast efektywność wynosi 98dB, co oznacza, że iPod będzie w stanie wysterować je do umiarkowanie wysokich głośności. Bardzo głośne odsłuchy z takiego źródła nie będą możliwe. „I” znajdujące się w nazwie SR80i pochodzi od angielskiego „improved” czyli udoskonalone poprzez zastosowanie czterożyłowego przewodu oraz membran, które obecnie są poddawane procesowi odpuszczania dzięki czemu uzyskano więcej detali oraz bardziej realistyczną przestrzeń. obudowy przetworników również zostały poddane ulepszeniom. Kabel jest zakończony wtyczką  mini jack. Adapter na dużego jacka jest w komplecie. 

Jakość dźwięku SR80i jest warta ceny, którą trzeba za nie zapłacić, a nawet więcej. Tonalnie słuchawki są neutralne, nie przesadzają na basie czy górze jak mają to w zwyczaju robić inne produkty (często zamierzenie, by brzmiały bardziej „ekscytująco”). Zasadniczy charakter nagrań przechodzących przez słuchawki jest przejrzysty i wolny od zamulenia. Bas jest solidny, średnica ekspansywna z doskonałą sceną i ogniskowaniem wokali oraz instrumentów. Słuchawki te posiadają również ekstremalnie znakomitą dynamikę i namacalność. SR80i nie są tak detaliczne jak niektóre inne modele Grado z wyższych serii, jednak mimo tego brzmią naturalnie i wiernie odtwarzają muzykę.

W sprawach komfortu użytkowania wszystko jest zależne od indywidualnych cech anatomicznych.[…]

Wnioski:

Produkty Gradosą znane dzięki swojej wierności muzyce i SR80i nie jest wyjątkiem od tej reguły. Posiadają łagodną, naturalną równowagę tonalną ze znakomitym, acz nieprzesadzonym rozciągnięciem. Obrazowanie stereo może pochłonąć, a cena za jaką są oferowane czyni je opłacalnymi w zakupie.