6moons – grudzień 2003
Harbeth Monitor 30


Dla tych z was którzy nie spotkaliście się z marką Harbeth, śpieszę z wyjaśnieniami. Od 25 lat specjaliści z tej firmy budują głośniki - owocnie choć po cichu kontynuując tradycje studyjne BBC. Harbeth produkuje kolumny zarówno domowe jak i monitory w pełni profesjonalne. Recenzowany Monitor 30 jest częścią linii domowego HiFi w drewnie, będącą odpowiednikiem profesjonalnej serii „The Mastering Series pro”. W sprzedaży dostępne są dedykowane standy, zaopatrzone w kolce o specyficznej konstrukcji zapewniającej najlepszą pracę zestawu.

[…] Harbeth oddaję brzmienie smyczków w wyjątkowo prawdziwy sposób, z dokładnie dobraną, odpowiednią ilością
politury by nagranie nabrało życia, żadnych stalowych czy „wirujących” strun. Uwaga dla miłośników muzyki klasycznej: naprawdę ciężko będzie znaleźć lepsze oddanie sekcji smyczkowej. Monitory 30 dają prawdziwe przeżycie dopiero jeśli chodzi o naturalną muzyczną rozdzielczość. Nie mamy tu przesady, a długi odsłuch staje się zarówno relaksującym jak i odświeżającym przeżyciem.

Monitory są bardzo muzykalne.  Zastanawiam się czasami, czy jakaś spora część maniaków HiFi, kiedykolwiek przesłuchała całego albumu od deski do deski, a najlepiej trzy razy z rzędu. Słuchając tych kolumn mi się to zdarzyło kilka razy.

Małe Harbethy tworzyły obraz niemal tak duży jak o wiele większe i bardziej skuteczne kolumny z mojego systemu – Avantgarde Duo!!!