Cary Audio SLI-80 Integrated Amplifier

Odkąd usłyszałem urządzenia Cary Audio na Hi-Fi show w Montrealu - ich pokój był jednym z najlepszych - chciałem posłuchać ich samemu.
Opinie jakie SLI-80 są bardzo różne, od „czyjś eksperyment naukowy”, przez „śliczne małe miasteczko” do krótkiego „cool”. SLI-80 posiada minimalistyczny projetk.
Z tyłu mamy złocone złącza, wykonanie jest solidne i ładne.
SLI-80 pracuje w dwóch trybach – ultralinearnym 80 W i triodowym 50 W. Korekcja biasu w SLI-80 jest całkiem prosta, choć będziesz potrzebować woltomierz.
SLI-80 to jeden z tych miło brzmiących wzmacniaczy, obok którego ciężko jest przejść obojętnie. Piękna średnica, lampowe brzmienie, i mocny uścisk – kontrola tego co dzieje się na muzycznej scenie. Kiedy piszę „miło”, mam na myśli mocny komplement. Ten wzmacniacz nie zmęczy nikogo. Nieczęsto używam określenie „barwa” przy omawianiu urządzeń, ale słuchając instrumentów smyczkowych z SLI-80 to właśnie barwa jest pierwszym słowem nasuwającym się na myśl.  Czy słodki dźwięk skrzypiec, czy płacz wiolonczeli – dla moich uszu SLI-80 oddał prawdziwe ich brzmienie, kolor, tonację.
Generalnie jak dla mnie SLI-80 sprawował się wyjątkowo, z zapierającą dech w piersiach średnicą.

John Stafford
http://www.soundstage.com/revequip/staff05.htm