Cary 300SEI Integrated Amplifier

Data: luty 2004

Western Electric 300B wielu uważa za najlepszą lampę 300B, ta lampa oddaje cudownie ludzki głos, „cudownie” - bo to cud, że urządzenie elektroniczne może tak oddać ludzki głos. Słodkość żeńskich wokali, głębia i moc męskich, ekspresyjność i sama komunikatywność średniego pasma, odbije trwałe wrażenie na każdym kto usłyszy ten elektroniczny instrument. Popewnym czasie zauważyłem jednak pewne braki – wynikają one z zastosowanych lamp które lepiej zamienić na WE300B, VV300B lub Sophia 300B. Jak dla mnie najlepiej monobloki grały z ostatnią z nich, porostu mistrzostwo świata.
Scena była bardzo czysta, indywidualni muzycy, mieli każdy swoje miejsce. Rozdzielczość górnego pasma stała się wyjątkowa. Nigdy nie słyszałem takich dzwonów. Jeśli szukasz doskonałej dynamiki ten wzmacniacz dostarczy jej więcej niż jakikolwiek wzmacniacz jaki słuchałem. Zdziwicie się jak głośno może grać 15W, jeszcze raz powiem, wyczucie czasu zadziwia, muzyka dzieje się TERAZ i znika. Żadnych rozmazań, nieostrości. Generalnie prezentacja wciąga.
Cary 300SEI to wspaniały wzmacniacz, nawet jak na nie-monoblok. Próbowałem go z kilkoma preampami jednak za każdym razem najbardziej podobał mi się w charakterze integry.
Jedyną kwestią to fakt, ze wymaga on bardzo czułych kolumn. Zalecałbym więcej niż 95db, żeby osiągnąć realistyczne poziomy głośności. Jeśli zaś wystarczy wam tyle mocy, nie mogę bardziej rekomendować tego wzmacniacza. Jest absolutnie cudowny.

http://www.10audio.com/cary300sei.htm