Sasha Matson

CAD-805 Anniversary Edition Class A Triode amplifiers

Ciężko było napisać tą recenzję. Wynikało to z prostej przyczyny, ilekroć miałem już zasiadać do laptopa, wracałem do
odsłuchu, zanurzając się w pięknie muzyki.

Postanowiłem napisać ten artykuł zacząwszy od końca. Opierając się na wielkiej k innowacji oraz intensywnej pracy rozwojowej, najnowszy CAD-805 AE plasuje się w sercu tego co High-End oznacza, i do czego aspiruje. Osiemsetpiątki stoją same, niosąc sztandar najdoskonalszej sztuki i rzemiosła, w dziedzinie odtwarzania muzyki.  
Doskonale zaprojektowany i wykonany, z uchem artysty i wglądem mistrza, prezentjując się na najwyższym poziomie estetyki czy to muzycznej czy technicznej, 805'tka wnosi nowa jakość do sztuki krytycznego odsłuchu. Od grzmiących basów, do najdelikatniej, eterycznej góry – jak powiedział Bob Dylan 'od bagien po gwiazdy'. Kiedy już raz usłyszysz potężne monobloki Cary, nie będzie już odwrotu, będziesz chciał by pozostały częścią twojego życia.

Prawdziwa pełna subtelności barwa, dynamika pełna życia, oddychająca, lekka, muzyka... to nie dodatek, ale konieczność.

[…] tylny panel oferuje wysokiej jakości złącza 4, 8 i 16 Ohmowe, gniazdo typu jack (choć można zamówić wersję zbalansowaną) oraz dwa widoczne bezpieczniki -  dla lamp wyjściowych i 300B. Jest tu również, oraz wbudowany w gniazdo zasilania.

Monobloki The CAD-805 Anniversary Edition reprezentują koncepcję rozwoju urządzeń w oparciu o uwagi rzeczywistych odbiorców.  Często słyszy się opinie, że wzmacniacze lampowe kuleją w zakresie basu i dynamiki. Tu bas jest głęboki jak Grand Canyon – najlepsza reprodukcja dolnej sekcji smyczków czy dętej, jakie kiedykolwiek słyszałem. Dynamika jest niemal niezrównana.  Zapiera dech w piersiach kiedy wchodzą te potężne, wgniatające cresenda z współczesnych standardów Orkiestry Symfonicznej San Francisco. Potrafi jednak grać słodko, czy kameralnie, radzi sobie również z muzyką rockową.  Ostatnie kilkanaście dni tylko siedziałem jak przyklejony i z uwagą słuchałem dźwięku tego wzmacniacza. Gładka jak stół charakterystyka częstotliwościowa, połączona z pełną mocą żywotności, świeżości, z niemalże surrealistyczną spójnością harmoniczną. Czy potrzeba komuś więcej mocy? Te urządzenia uderzają mocno, też śpiewają i tańczą menueta.

Wokół nich dzieje się też coś z zakresu psychoakustyki, CAD-805 można słuchać dłużej i głośniej niż inne wzmacniacze – sprawdziłem. Jeśli będziesz miał okazję posłuchać ich, zobaczysz, że tworzą muzyczne odzwierciedlenie odpowiadające rzeczywistemu.

Dla mnie, jako muzyka, kompozytora, wykładowcy muzyki, muzyka stoi na pierwszym miejscu. Kupując produkt o takim wyrafinowaniu i muzycznym potencjale jak CAD-805 korzystasz z lat inżynierskiej pomysłowości i pracy.  
I CAD-805 to po prostu dzieło sztuki, gdy tylko pomyślę o tym jak brzmiał smyczki, głos Elli Fitzgerald...

http://www.positive-feedback.com/Issue19/cary805.htm#top