Cary Audio CD 306 SACD
Cary Audio SLP 05
Cary Audio CAD 805 Anniversary Edition

Czy trzeba komuś w ogóle przedstawiać Cary Audio Design?

The CAD 805 AniversaryEdition to monobloki pracujące w klasie A o mocy 50 W lub 70 W na kanał zależnie od wyjściowej lampy. Możemy wybrać model 845 lub 211, podłączone do wskaźnika wysterowania, w postaci charakterystycznego zielonego kociego oka.
Para lamp NOS: GE 211 z ich 70 watami.  

Lampa sterująca to WE 300B podczas gdy para 6SN7 obsługuje wejścia.  

Podwójna obudowa SLP 05 wykończona jest lakierem Anthracite Black używanym też, przez firmę samochodową Jaugar, w parze z anodozowanym aluminium pasującym do monobloków 805 AE. SLP 05 został wyposażony w osiem lamp 6SN7, z czego dwie służą jako wzmacniacz słuchawkowy. Odsłuch robiliśmy na lampach NOS Sylvana 6XN7W. Cary Audio rekomenduje podłączanie CAD 805 AE > SLP 05 > CD 306 SACD. Muszę przyznać, że podoba mi się taka konfiguracja.

Dynamika i muzykalność płynęły zupełnie bez kompleksów. Norah Jones miała niemalże wstrząsająca ziemią siłę, Trójkąty, flety i gwizdki były naturalne, czyste ale nie pozbawione miękkości. Organy nagrywane w kościelnym wnętrzu rozbrzmiewały w poprzez historyczne wnętrza z sprężystą siłą, oddając cały przekrój pasma, dając wrażenie długości i potęgi instrumentu, która przyprawiała o ciarki na plecach. Kiedy system potrafi grać tak nisko i głośno człowiek ma wrażenie, że za każdą pauzą czają się duchy i paranormalne zjawiska. Wszelkie detale, wielkość, scena, wszystko było jak na żywo.

Muzyka była przy tym przyjemna, a to jest przecież najważniejsze.

Michael Lavorgna

http://www.6moons.com/audioreviews/roadtour10/roadtour10.html